Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę wymienić butlę BP GAS LIGHT na AmeriGas DOM LIGHT?

Wymiana butli BP GAS LIGHT jest konieczna z powodu wycofywania tego modelu butli z polskiego rynku.

Jaki jest powód wymiany butli z BP GAS LIGHT na AmeriGas DOM LIGHT?

Są dwa powody wymiany butli BP GAS LIGHT na AmeriGas DOM LIGHT. Po pierwsze dobiega końca okres legalizacji butli BP GAS LIGHT. Legalizacja, to poświadczenie, że butla została dopuszczona do obrotu i wypełnia normy techniczne i prawne. Po drugie, w związku z wykupieniem BP GAS w Polsce przez AmeriGas Polska, wszystkie butle gazowe z logo BP muszą być wycofane z obrotu.

Jaka będzie cena nowej butli?

AmeriGas DOM LIGHT będzie oferowana w tej samej cenie, co BP GAS LIGHT. Również wysokość kaucji za butle pozostanie taka sama.

Co wyróżnia butlę AmeriGas DOM LIGHT?

AmeriGas DOM LIGHT to butla nowej generacji! Jest lekka i wygodna. Pusta waży zaledwie 6,8 kg. Dzięki reduktorowi Klik-on (tzw. szybkozłączka) można ja szybko podłączyć bez użycia narzędzi, a kompaktowy rozmiar pozwala na umieszczenie jej w szafce kuchennej.

Jak podłączę butlę AmeriGas DOM LIGHT?

AmeriGas DOM LIGHT ma taki sam zawór jak BP GAS LIGHT. Można więc podłączyć ją do obecnej instalacji, lub dokupić nowy reduktor Klik-on. Ze względów bezpieczeństwa należy wymieniać wąż i reduktor maksymalnie co 5 lat.

Dlaczego w butli AmeriGas DOM-LIGHT jest propan?

Zastosowanie propanu pozwala na szersze wykorzystanie butli AmeriGas DOM LIGHT. Można korzystać z niej nie tylko w domu, ale również na zewnątrz i to przy niskich temperaturach. Propan ma także wyższą temperaturę spalania, dzięki czemu szybciej można przygotować na nim posiłek.

Jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa użytkowania butli?

1) Należy wykonywać coroczny przegląd instalacji gazowej.
„„2) Reduktor i wąż należy wymieniać maksymalnie co 5 lat.
„„3) Butli nie wolno trzymać poniżej poziomu gruntu (np. w piwnicy) oraz w pobliżu źródeł ciepła (np. kaloryfera lub kominka).
„„4) Butlę należy przechowywać w pionie, na stabilnym podłożu.

Czy mogę używać butli DOM LIGHT w kamperze?

Tak, jednak użycie butli DOM LIGHT w kamperach możliwe jest po zastosowaniu adaptera typu 513, do kupienia w AmeriGas. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 801 60 60 60

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego.